Više od 200 osnovaca iz prve ruke uči o nasadima šljiva i aronije

O zaštiti prirode i svemu što nam daje valja učiti od malih nogu,a upravo vođeni tom idejom na OPG-u Horvat su organizirali Dane cvatnje šljive i aronije. Riječ je o obrazvoikm obilasku voćnjaka na OPG-u za djecu nižih razreda bjelovarskih osnvnih škola. Pod stručnim vodstvom Nenada Horvata, inače predsjednika Udruge Dar Bilogore, osnovci su iz prve ruke učili o voćnjacima i kako se treba brinuti o voću ali i kušali neke od prerađevina.

Voćnjak će obići ukupno oko 200 djece, pa je za očekivati da se među njima kriju i neki budući voćari. (dv)