Za rad Matice umirovljenika Bjelovar Županija odobrila 95 tisuća kuna

-Ne pušim, ne pijem i zapravo se ne mogu sjetiti kad sam zadnji put otišao u neki kafić. Svaki dan dođem ovdje u dnevni boravak, nekad kartam neka odigram partiju šaha, pazim na se sebe jer drugi neće pa tako i ovo doba koronavirusa i to je recept za dugovječnost- kaže Lazar Ilić (90) najstariji član Matice umirovljenika Bjelovar. A u toj su udruzi danas njezin predsjednik Josip Crnogaj i župan Damir Bajs potpisali ugovor o potpori vrijedan 95 tisuća kuna koji je Matica umirovljenika dobila temeljem javnog poziva županije.

-Prije svega ćemo malo obnoviti ovaj stari namještaj u našim prostorijama,tu su razni izleti,rad pjevačkog zbor i niz drugih aktivnosti koje ne bi bile moguće bez pomoći Županije- kazao je Josip Crnogaj predsjednik Matice umirovljenika Bjelovar koja broji 1000 članova.

-Županija nije i neće smanjivati potpore našim umirovljenicima i još smo ih povećali tako da ćemo u 2020. ukupno svim umirovljeničkim udrugama za njihove projekte isplatiti milijun kuna- istaknuo je župan Damir Bajs. (dv)