Zgrada starog Đačkog doma u Nazorovoj ulici koja već neko vrijeme zjapi prazna i neiskorištena definitivno će postati studentski dom za potrebe Veleučilišta Bjelovar. Nekretenina koja je jako zategnula odnose između župana Damira Bajsa i gradonačelnika Bjelovara Darija Hrebaka tako će poslužiti nečemu od čega će imati koristi svi žitelji Bjelovarsko-bilogorske županije. Glavni akteri su sjeli za stol i dogovorili plan kojim će se đački dom popeti stepenicu više.
-Mi imamo drugačije poglede i političke preferencije ali u ovom slučaju to treba ostaviti sa strane. Dogovorili smo da ćemo zajednički pripremiti teren kako bi se na jesen, kad se očekuje otvaranje posljednjeg natječaja za energetsku obnovu, đački dom mogao prijaviti i nadam se roku od dvije godine pretvoriti u studentski dom sa 70 mjesta – kazao je na zajedničkoj konferenciji za novinare gradonačelnik Dario Hrebak.
Župan Damir Bajs je također rekao da je izborna retorika jedno, a stvarnost drugo i da Županija i njezin najveći grad trebaju i hoće surađivati.
-Naše pravne službe će zajedno raditi kako bi se raščistio pravni status te zgrade i tko može biti vlasnik jer netko mora biti prijavitelj na natječaju za energetsku obnovu. No, to u ovom slučaju nije niti bitno, bitno je da do rujna imamo sve potrebne papire- kazao je župan Damir Bajs. Prema projekciji Veleučilišta Bjelovar time bi se za idućih desetak godina riješili problemi smještaja studenata. Kako su rekli glavni akteri, jedina opasnost je u tome da u Fondu za zaštitu okoliša i energetsku učinkovitost više ne bude novca što bi otežalo financiranje projekta koji se procjenjuje na nekoliko milijuna kuna. Političke opasnosti ne bi trebalo biti jer su Bajs i Hrebak čini se zakopali ratnu sjekiru. Privremeno ili trajno već će se vidjeti. (dv)

