Ispred zgrade Županijskog suda u Bjelovaru danas su se okupili službenici i namještenici iz svih pravosudnih intistucija kako bi skupom upozorenja iskazali nezadovoljstvo plaćama. Naime, od 1. rujna njihove bi plaće trebale porasti devet posto na osnovicu, odnosno u brutu oko šest posto, ali ne svima.

– Dvije trećine je dobilo povišicu, ali jedna trećina nije, a ne znamo zašto. Stoga se danas na razini cijele države održavaju ovakvi skupovi na kojima smo mi svi, i oni koji su dobili i koji nisu dobili to povećanje. Ovo je mirni prosvjed, ne štrajk da ne bi bilo zabune, i to u vrijeme pauze za gablec. Za sada potpisujemo peticije i od Vlade tražimo da svi dobiju jednaku povišicu- kaže Aleksandra Knežević sindikalni povjerenik Općinskog suda u Bjelovaru.(dv)

