U Bjelovaru se danas održava znanstveni skup Gospodarstvo Bjelovarsko – bilogorske županije; kojim putem ići. U organizaciji HAZU Zavod za znanstveno-istraživački i umjetnički rad Bjelovar, te suorganizatora Bjelovarsko – bilogorske županije, Grad Bjelovara i Županijske gospodarske komore, niz eminentnih stručnjaka će dati svoje viđenje razvoja županije.
-Mi ćemo poslušati riječ stručnjaka i vidjeti što se od toga sama Županija može primijeniti u praksi. Od 2014. do danas naše gospodarstvo stalno raste po svim pokazateljima ali još smo daleko od onoga što želimo i stoga vrijedi sve sagledati iz znanstvenog kuta- kazao je župan Damir Bajs na otrvorenju skupa .
-Pojavom bjelovarskog Veleučilišta mi smo počeli stvarati stručnjake koje opet vdalje stvaraju visoku tehnologiju, posebice u IT sektoru i to je ono što sami vidumo. Stoga su ovakvi znastveni skupovi potrebni da čujemo što kažu stručnjaci i da nam potvrde da idemo u pravom smjeru – naglasio je Dario Hrebak, bjelovarski gradonačelnik.(dv)









