BADMINTON: Rekordan broj učesnika na Regionalnom badminton kupu u Bjelovaru

REGIONALNI KUP – PRVI KRUG:

Badminton klub Bjelovar bio je domaćin prvog Regionalnog kup natjecanja koji svojom atraktivnošću postaje sve popularniji kod mladih sportaša. U dvorani bjelovarske Prve osnovne škole, gdje je odigran Regionalni kup, okupilo se čak 118 igrača, što je novi rekord za badminton klub Bjelovar.

Veliki broj badminton klubova

U konkurenciji klubova uz Zagreba, Osijeka, Velike Gorice, Koprivnice, Novske, Čakovca, bjelovarski badmintonaši i ovom prilikom ostvarili su zapažene rezultate.

U najmlađoj konkurenciji Noa Đurenaec osvojio je treće mjesto, dok je Florijan Birt bio četvrti. I u konkurenciji djevojčica bjelovarske badmintonašice bile su sjajne. Tia Rakovčan osvojila je drugo mjesto, a zapažene su bile i Lucija Stojan, Marta Zorić, Marta Galir, Ema Fijok, Lora Kalem i Iva Gašpar.

Iva Aušperger prvo mjesto, Nika Sabolić drugo mjesto

U kategoriji U13 Iva Aušperger osvojila je zlatnu medalju, a sjajna je bila i Nika Sabolić koja se okitila srebrnom medaljom. Lana Trkulja završila je na četvrtom mjestu, a svoj nastup u toj brojnoj konkurenciji ostvarile su i Ana Varivoda, Dora Dasović i Lorena Galir. Djevojčice su bile sjajne i u igri parova. Ana Varivoda u paru s Larom Tomjek iz Koprivnice osvojila je prvo mjesto, dok su Nika Sabolović i Lana Trkulja bile druge. U kategoriji dječaka U13 Vito Renić izborio je četvrto mjesto, a u toj konkurenciji nastupili su i Jurica Batinić, Juraj Križan, Ivan Ožvatić, Dino Kilić i Vino Vinković, s time što su Jurica Batinić i Dinko Kilić u parovima osvojili visoko četvrto mjesto.

Anja Aušperger drugo mjesto, Marija Komljenović treće mjesto

Anja Aušperger osvojila je drugo mjesto u kategoriji U15, dok je Marija Komljenović bila sjajna treća. Na regionalnom kupu u toj jakoj konkurenciji nastupila je i Lucija Ciganović, dok su u igri parova Anja i Marija osvojile prvo mjesto.

Kod dječaka U15 Filip Crnčić natjecanje je završio na šestom mjestu, Ivor Trnski bio je deveti, a Jurica Dvornik 11. U parovim Juraj Križan i Ivor Trnski plasirali su se na šesto mjesto, dok su Filip Crnčić i Jurica Dvornik bili sedmi.

U najjačoj konkurenciji sjajna je bila Lea Čale koja je osvojila sjajno drugo mjesto, a zapaženi nastup imale su i Sara Lončar (7), Tessa Komljenović (8) i Nika Lazić (11). Tessa Komljenović bila je sjajna i u igri parova gdje je zajedno s Petrom Golub iz Zagreba osvojila zlatnu medalju, dok su Lea Čale i Sara Lončar bile četvrte.

Kod mladića najbolje plasiran iz badminton kluba Bjelovar bio je Domagoj Derifaj koji je završio na visokom šestom mjestu, a nastupili su i Fran Čanić (8), Marino Srdić (11), Vid Borota (13), Matko Kurešević (14), Leon Klemše (16), Marko Horvat (17), Luka Drviš (18) i Ivan Glatki (19).

U parovim Fran Čanić i Domagoj Derifaj osvojili su brončane medalje, dok su Leon Klemše i Marino Srdić bili četvrti, a Vid Borota i Marko Horvat sedmi.