Bilogora iz Kapele usamljena na vrhu ljestvice

Piše: Damir Župan (damirzupansport@gmail.com)

PRVA ŽUPANIJSKA NOGOMETNA LIGA – 11. KOLO:

Mokri i raskvašeni tereni, ali i pomalo iznenađujući poraz Kamena iz Sirača na gostovanju kod Bila, obilježili su 11. kolo Prve županijska nogometne lige.

Susret u Velikoj Pisanici odlučen je u samoj završnici i to nakon što je Bilo pogocima Kočiša i Vargića do poluvremena povelo s 2:0, ali i tako što je Kamen u 75. minuti autogolom Vučinića i pogotkom Bjelajca iz penala izjednačio na 2:2. Odluka o pobjedniku donesena je u 83. minuti kad je Tomislav Biljan bio strijelaca za 3:2, što je potvrdio Veseljak u 87. minuti utakmice pogotkom za konačnih 4:2.

Za razliku od Kamena, nogometaši Bilogore iz Kapele bili su puno uspješniji u 11. kolu. Zbog raskvašenog i poplavljenog igrališta u Kapelu utakmica je odigrana u Utiskanima, no, ni to nije spriječilo momčad trenera Daria Jaušića da upiše nove bodove i da Kamenu pobjegne na tri boda prednosti na ljestvici. Iako je igrala na svom terenu, međutim, Ivanska se nije uspjela nametnuti lideru prvenstva.

Svoju nadmoć Bilogora je potvrdila u 18. minuti kad je pogotkom Bandeire povela s 1:0, a najavu pobjede donio je Legčević u 47. minuti iz penala kojim je Bilogora povela s 2:0. Nogometaši Ivanske vratili su se u igru u 55. minuti kad je Forijan bio strijelac za 2:1, no, pogocima Tolića i Topalovića momčad Bilogore osigurala je pobjedu koju je ublažio Kos drugim pogotkom za Ivansku u 72. minuti utakmice.

Iako već standardno malobrojan, ali malo po malo Hajduk iz Hercegovca kao aktualni prvak Prve ŽNL vrača se u igru za osvajanje jednog od vodećih mjesta na ljestvici. Kako se momčad trenera Pokopca uvijek mora shvatiti maksimalno ozbiljno i kako je ona u stanju svakoga u Prvoj ŽNL pobijediti osjetili su i nogometaši Ribara iz Končanice, koji su gledljivoj i kvalitetnoj utakmici koja je bila neizvjesna do samog kraja, morali čestitati Hajduku na pobjedi rezultatom 3:2.

Hajduk je do poluvremena pogocima Bašljana i Cindrića poveo s 2:0, ali Ribar je odgovorio pogocima Gegića i Čuhnila za izjednačenje na 2:2. Pobjedu Hajduku donio je gostujući igrač Alen Šourek i to auto golom u 82. minuti utakmice.

Nakon sjajnog starta momčad Bilogorca iz Velikog Trojstva već četiri utakmice za redom ne zna za pobjedu. Ovom prilikom u 11. kolu poraženi su na gostovanju kod Brestovca rezultatom 2:1, a svoju drugi uzastopni poraz upisali su i nogometaši Trnskog iz Nove Rače koji su rezultatom 3:2 poraženi na gostovanju u Daruvaru.

B Š K – ROVIŠĆE    1:2

BŠK: Čale, Cindrić, Bazmenjak, Megerle, Matković, Hečimović, Mikšec (od 61. Miljak) Piragić, Coha, Orlović, Fabičević, TRENER: Darko Coha

ROVIŠĆE: Sokač, B. Vladić, Faletar, J. Vladić, L. Prskalo, Baranašić (od 73. M. Prskalo) Kovač (od 91. I. Pavličević), P. Tomić, Petak, I. Prskalo, Andrejević (od 60. A. Prskalo), TRENER: Jozo Šukan

STRIJELCI: 1:0 Orlović (13 – 11m), 1:1 L. Prskalo (16), 1:2 Kovač (28)

Iako se pobjednik nije znao do zadnjeg sudačkog zvižduka, ali nogometaši Rovišća su na gostovanju u brzovačkoj Sportskoj ulici sasvim zasluženo slavili pobjedu rezultatom 1:2. Bila je do dinamična i sadržajna utakmica u kojoj je momčad Rovišća ostavila bolji dojam, pa čak i onda kad je zbog crvenih kartona Ivana i Antonija Prskala igrala oslabljena za dva igrača manje.

BŠK je povelo iz opravdano dosuđenog penala kojeg je Slaven Orlović u 13. minuti pretvorio u vodstvo od 1:0. Ta prednost domaćeg sastava nije dugo trajala jer je prvo Luka Prskalo već u 16. minuti izjednačio na 1:1, da bi Antonio Kovač nakon ubačaja iz prekida loptu s druge stative zabio pod prečku za 1:2. U završnici utakmice brojčano nadmoćniji BŠK pokušao je doći do izjednačenja, međutim, Rovišće je njihove stihijske napade koristilo je za kontra napade koji, na sreću po domaću momčad, nisu završili pogocima.

DRUGA ŽUPANIJSKA NOGOMETNA LIGA – 11. KOLO:

ZVIJERCI – GORDOWA    3:2

ZVIJERCI: D. Piskor, Krajina, A. Horvat (od 91. Mikšić), B. Piskor, Stankić, Varivoda (od 74. F. Horvat), Ivanda, Kovažik (od 82. Maciček), A. Biljan, P. Đošić (od 67. Hudaček), Mikšić, TRENER: Zoran Đošić

GORDOVA: Jerković, Komljenović, Pavliš, Šćrbec, Šopalović, Jungić, Robić, Pavić, Vlahović, Pavić (od 55. Žgela), Vlahović, Pušić, Dušek, TRENER: Mario Hajtić

STRIJELCI: 1:0 Ivanda (12), 2:0 Kovažik (28), 2:1 Pušić (44), 2:2 Jungić (48), 3:2 A. Biljan (89)