BRAVO ČAZMANCI Supružnici Gibanjek biciklima krenuli odati počast gradu heroju

Čazmanci Brankica i Davor Gibanjek danas su bicklima krenuli iz Čazme, put Vukovara. Prije polaska na dug put zapalili su svijeće i odali počast preminulim braniteljima čazmanskog kraja kod spomenika na središnjem gradskom trgu. Supružnici će se u Ivanić Gradu priključiti Biciklističkom maratonu za Vukovar, u spomen na žrtve stradale tijekom opsade i nakon okupacije Grada heroja 1991. godine koji je šesti put za redom organiziralo Dobrovoljno biciklističko društvo ”Potepuh” iz Zagreba.

Kao i nekoliko prijašnjih godina, vozi se od 15. do 18. studenog,a biciklisti su se jutros okupili na istočnoj strani Jelačićevog trga u Zagrebu, a krenuli točno u 9:00 sati. Prvi dan vozi se do Kutine (92 km), drugi dan od Kutine do Orubice (82 km). Treći dan iz Orubice kreće se rano ujutro, a u Vukovar se (154 km) stiže navečer, kako bi dan kasnije, 18. studenog ujutro, sudjelovali u Koloni sjećanja i posjetili mjesta posebnoga pijeteta u gradu i okolici. (dv)

Comments are closed.