Miomirisi iz kotlića, obješene kulenove seke, vrhunska vina, čvarci i čobanac. Sasvim dovoljno razloga da brojni Bjelovarčani pohrle na gradski korzo na prvi Dan Slavonije i Srijema u Bjelovaru. Zadnji lijepi dan prije dolaska kiše i hladnoće stoga su mnogi iskoristili za kušanje delicija iz slavonske kuhinje, ali i domaćih snaga jer su se i oni naši među šezdesetak izlagača. Bjelovarska Gradska uprava je u dogovoru s kolegama iz Iloka, Osijeka, Požege, Đakova, Vukovara, u kratkom vremenu uspjela dogovoriti suradnju i ostvariti zajednički interes. Osnovni je cilj ispunjen, a to je povezivanje OPG-a i ostvarivanje suradnje koja je često nemoguća bez ovakvih izravnih kontakata. (dv)
DAN SLAVONIJE I SRIJEMA U BJELOVARU Građani guštali u kulenu i čvarcima
- 4. studenoga 2017.

Povezane objave
Tužne vijesti iz okolice Bjelovara: Potraga za nestalim
24. lipnja 2026.
Skriveni dragulj Bilogore: Posjetili smo Kamenitovac – pogled
24. lipnja 2026.
Vedran Trupac dobio novi četverogodišnji mandat na čelu
24. lipnja 2026.
Nestao Goran (36) iz bjelovarskog naselja Gornje Plavnice
24. lipnja 2026.
Župan Marko Marušić primio Mislava Murlina, seniorskog prvaka
24. lipnja 2026.
















Comments are closed.