DAN SLAVONIJE I SRIJEMA U BJELOVARU Građani guštali u kulenu i čvarcima

Miomirisi iz kotlića, obješene kulenove seke, vrhunska vina, čvarci i čobanac. Sasvim dovoljno razloga da brojni Bjelovarčani pohrle na gradski korzo na prvi Dan Slavonije i Srijema u Bjelovaru. Zadnji lijepi dan prije dolaska kiše i hladnoće stoga su mnogi iskoristili za kušanje delicija iz slavonske kuhinje, ali i domaćih snaga jer su se i oni naši među šezdesetak izlagača. Bjelovarska Gradska uprava je u dogovoru s kolegama iz Iloka, Osijeka, Požege, Đakova, Vukovara, u kratkom vremenu uspjela dogovoriti suradnju i ostvariti zajednički interes. Osnovni je cilj ispunjen, a to je povezivanje OPG-a i ostvarivanje suradnje koja je često nemoguća bez ovakvih izravnih kontakata. (dv)

Comments are closed.