Istočnu bjelovarsku zaobilaznicu trebao bi graditi konzorcij Strabag Zagreb, Poduzeće za ceste Split, Tehno-elektro Đakovo i GK Grupa Varaždin, koji dao najbolju ponudu na natječaju koji su raspisale Hrvatske ceste. Za prometnicu dužine 3 kilometra i 450 metara trebalo bi utrošiti 56,9 milijuna kuna, a to je cijena bez PDV- a. Golem novac za kratku dionicu, no ona se samo nastavlja na južnu obilaznicu, i u tom prstenu oko Bjelovara trebala bi doći od sjeverne zaobilaznice. No, kako je ovo tek prva faza izgradnje to se neće dogoditi, a pitanje koje građani ovih dana postavljaju je gdje će točno završiti ta prva faza, odnosno kako će utjecati na lokalni promet. Gradski pročelnik za komunalne djelatnosti Ivica Markovinović kaže kako kamioni u tranzitu neće voziti ulicama na kojima za njih nema mjesta.
Rok završetka istočne bjelovarske zaobilaznice je 20 mjeseci nakon sklapanja ugovora koji bi se trebao potpisati za dva tjedna. Ne bude li naravno žalbi i komplikacija koje tradicionalno prate ovakve natječaje.(dv)


Comments are closed.