Za bazen i kupanje svako je vrijeme dobro, a mališani iz Dječjeg vrtića Bjelovar na svoje su došli na bazenu Vita Nova. Naime, u vrtiću postoji sportska skupina ”Sportići”, u sklopu koje je, u suradnji s Gradom Bjelovarom i bjelovarskim Plivačkim klubom, organiziran i ovaj pilot-projekt Mala škola plivanja -sigurnost u vodi.

Za polaznike Dječjeg vrtića Bjelovar je sve bilo besplatno, a pohvalnice za uspješno razbijeni strah od vode je za ukupno 27 djece podijelio gradonačelnik Dario Hrebak. Hrebak je posebice zahvalio Domu za starije i nemoćne osobe ”Vita Nova”, na čijem se bazenu plivalo na jako povoljnoj cijeni, svega pet kuna po djetetu, te najavio da bi se u skoro vrijeme u Malu školu plivanja trebali uključiti i privatni vrtići. Ravnateljica Dječjeg vrtića Bjelovar Anna Lauš je istaknula kako je ovo pilot projekt koji bi međutim tijekom iduće godine mogao dobiti potporu Ministarstva znanosti i tada bi se moglo uključiti puno više djece.
Oni koji su sudjelovali, jako su se dobro zabavljali, a kako je to izgledalo i što su rekli pogledajte u našem videu.(dv)

