ISPROBALI SMO SIMULATOR VOŽNJE Bolje je učiti na virtualnim nego na stvarnim pogreškama u prometu

Piše:D.Vitanović

Kao na Playstationu, samo što je ovdje riječ o uređaju koji stoji 14 tisuća eura i simulira stvarne uvjete vožnje. To je simulator koji se odnedavno koristi u Auto klubu Bjelovar. I nema učenika koji ga ne želi probati.

-Živimo u 21. stoljeću, naši su učenici predstavnici digitalne generacije i bilo je logično ponuditi im nešto više od teorijske nastave. Prije samog sjedanja u pravi automobil ovo im je odlična prigoda za stjecanje osjećaja kako će to izgledati i tu se snalaze kao ribe u vodi jer im je okruženje poznato. Naravno, izlazak na cestu je nešto sasvim drugo ali ovo im odlična priprema-kaže Marijan Polašek, predsjednik Auto kluba Bjelovar.

Instruktorima takav sofisticirani uređaj olakšava posao jer snima sve podatke o napretku njihovih učenika.

-Sve učinjene pogreške, snalaženje u gradu, na otvorenoj cesti, noću, po kiši i snijegu, u svim uvjetima vožnje koje možete zamisliti, do vožnje pod utjecajem alkohola. Na izbor su vozila s prednjim, stražnjim, pogonom na sva četiri kotača, kombiji, kamioni. Sve je u računalu i može se koristiti prije pravog izlaska na cestu- zaključuje Marijan Polašek. (dv)

Comments are closed.