NAPRIJED, ”DOMAĆI” GRAĐEVINARI!!! Županija raspisuje natječaje vrijedne 34 milijuna kuna

Građevinari i obrtnici s područja Bjelovarsko–bilogorske županije, pripremite se jer vas možebitno čeka dosta posla.

Naime Bjelovarsko–bilogorska županija ubrzo kreće u najveće građevinske investicije u posljednjih 10–ak godina za koje će ubrzo biti raspisan i javni natječaj. Riječ je, naime, o građevinskim projektima na području zdravstva i školstva čija ukupna vrijednost dostiže gotovo 34 milijuna kuna. Ovog puta se ne bi trebali zabrinuti jer je za spomenute investicije većinom osiguran europski novac, a radove dijelom financira i BBŽ.

Školstvo i zdravstvo

Za radove u školstvu osigurano je 27 milijuna kuna, a oni će obuhvatiti obnovu 11 školskih zgrada i jednu školsko–sportsku dvoranu, dok u zdravstvu naše županije kreće obnova četiri velika Doma zdravlja i to u Daruvaru, Čazmi, Grubišnom Polju i Garešnici za koje je osigurano nešto više od 10 milijuna kuna putem europskog projekta “Za zdravlje Bjelovarsko–bilogorske županije”.

Županijski građevinari zadovoljni

Drugi je ovo po redu sastanak župana Damira Bajsa s Jakovom Ćorićem i Goranom Grgićem, redom čelnikom županijske Gospodarske Bjelovar i bjelovarske Obrtničke komore, na temu raspisivanja natječaja i najavi radova koji slijede. Prvotni cilj je, kako se moglo čuti na konferenciji za medije, da sredstva uložena u gradnju ostanu u Bjelovarsko–bilogorskoj županiji, a da ”domaći” građevinarci i obrtnici zadovolje uvjeta natječaja i predviđenih radova.

-U potpunosti podržavam ovu inicijativu da se projekti odrade sa domaćim građevinarima kvalitetno i u rokovima te da se na kraju svi možemo ponositi dobro obavljenim poslom–kazao je Dragutin Konstanjšek, predstavnik strukovne Grupe građevinara pri županijskoj Gospodarskoj komori. (eš)

Comments are closed.