Piše:D.Vitanović
Na prste jedne ruke se mogu nabrojiti bazeni koji nisu u minusu, a tu spadaju bazeni u Velikom Grđevcu. U pravilu izgradnja takvih sadržaja nije zanimljiva privatnom kapitalu i tu se ne može ostvarivati profit, pa ih grade država ili lokalna samouprava unaprijed svjesni da će biti u gubitku. Negdje više, negdje manje no, da se može drugačije svjedoče bazeni u Velikom Grđevcu, otvoreni prošle godine.
-Do 20. kolovoza je bilo dvadeset tisuća ljudi sa plaćanim ulaznicama od čega je ostvaren prihod od 270 tisuća kuna. To znači da bazen posluje u plusu, pruža vrhunsku uslugu posjetiteljima, ali pokazuje i da lokalna samouprava može dobro upravljati takvim sadržajima. Ove je zajednčiki projekt Općine Veliki Grđevac i Županije, financiran je iz EU fondova, druga godina rada je bolja od prve, a tako će ići i dalje – kazao je župan Damir Bajs koji je obišao grđevačke bazene.

Činjenica da je lavovski dio od 19 milijuna kuna koliko je stajala izgradnja došao iz EU fondova i da time nema kredita koji bi bazen vukao na dno jako olakšava poslovanje ali u Velikom Grđevcu ne spavaju na lovorikama .
-Iskustvo je pokazalo da trebamo više zabavnih sadržaja i sadržaja za djecu i tu planiramo promjene za iduću sezonu. Razmišljamo o zabavnom vodenom parku što znači da ćemo vjerojatno dodati još jedan bazen gdje bi bili takvi sadržaji. No, kupanje nije sva ponuda jer bazenima upravlja Kulturni centar Mato Lovrak čiji je dio i ŠRC Kukavica tu smo ove godine imali pet tisuća posjetitelja, školaraca iz cijele države. I tu očekujemo još više prometa nakon što agencije jače uključe kupanje na bazenima kao dio ponude – kaže načelnik općine Veliki Gređevac Marijan Dautanac.
Velika prednosst ovih bazena je grijana voda što sezonu kupanja produžava do rujna i oko te prednosti će se graditi turistička ponuda Velikog Grđevca.



Comments are closed.