POLICIJA VEĆ TRLJA RUKE! Ako se mislite naroljati za Martinje i takvi sjesti za volan, onda imate potencijalni problem

Foto: Ilustracija

Kad je u pitanju alkohol, stanje na području Bjelovarsko–bilogorske županije nije bajno jer gotovo da nema dana, a da policija ne uhvati nekog tko je pijan za volanom.

Kulminacija konzumiranja alkohola očekuje se tijekom nadolazećeg vikenda kada se tradicionalno slavi blagdan svetog Martina. Tada će ljubitelji vinograda i vina sudjelovati u narodnim običajima krštenja vina kroz ”Martinje”, a bit će organizirane brojne javne i privatne veselice na kojima će biti konzumirane veće količine mladog vina.

Vrebaju vozače koji su ”pod gasom”

Policija to jako dobro zna i zato će tijekom vikenda pokušati ”pokriti” što više lokacija na kojima će čekati pijane vozače.

Premda iz PU bjelovarsko–bilogorske ne žele otkriti točne lokacije na kojima će vrebati vozače ”pod gasom”, što je i logična stvar, za očekivati je da će uz dosadašnje punktove na kojima često patroliraju, u narednim danima ”kampirati” u blizini ugostiteljskih lokala, što i sami priznaju u svom službenom priopćenju za javnost. Osim toga, kažu da će u cijelu akciju uključiti maksimalan broj policajaca i svojih specijalizirane tehnike poput lasera i radara za mjerenje brzine, alkotestova i sličnog. Zato nikako nemojte sjedati pijani za volan. Ni u narednim danima, a ni inače.

Savjeti vozačima koji se namjeravaju nacugati

-koristite javni prijevoz,

-koristite usluge taxi prijevoza jer će to biti daleko sigurnije i jeftinije,

-idite pješice,

-ako ste u društvu, unaprijed se dogovorite tko će ostati trijezan i voziti natrag ili zamolite nekoga trijeznoga da vas odveze,

-ostanite prespavati (pazite, ako ste više popili, alkohol ćete imati u krvi i sljedeće jutro, unatoč osjećaju trijeznosti),

-ne sjedajte za upravljač najmanje 24 sata nakon ispijanja veće količine alkoholnih pića.