SAJAM MOGUĆNOSTI Stotine učenika se zabavljalo, družilo, bavilo sportom i upoznalo s radom brojnih udruga

U sklopu Dječjeg tjedna koji se svake godine obilježava u prvom tjednu listopada, na prostoru oko paviljona u središnjem gradskom parku upravo je održan Sajam mogućnosti i festival ZID, odnosno Festival zabave i druženja.

Sajam je održan pod motom ”Ljubav djeci prije svega”, a osnovnoškolci su imali prilike vidjeti prezentaciju raznih sportova, od nogometa, rukometa, košarke do odbojke i taekwondoa, a mogli su se upoznati s radom školskih i ostalih udruga i klubova poput Orijentacijskog kluba Bjelovar.

Na glavnoj gradskoj šetnici u Bjelovaru održane su utrke na 150 metara dječaka i djevojčica 5. i 7. razreda osnovnih škola. Prva tri mjesta u svakoj od kategorije nagrađeni su prigodnim poklonima i besplatnim članstvima udruga koje su bile predstavljene na Festivalu zabave i druženje. (ika)

  1. razredi–učenice

1…Sara Punčec–OŠ Rovišće–5b, 2…Lara Kurtušić–IV. OŠ–5d, 3…Sara Ivašković–III. OŠ–5b.

  1. razredi–dječaci

1…Jan Barić–III. OŠ–5d, 2…Matko Kreštan, II. OŠ–5b, 3…Davor Mlinac, II. OŠ–5d.

  1. razredi–djevojčice

1…Mia Rakoci–IV. OŠ–7c, 2…Bjanka Jug–IV. OŠ–7e, 3…Emanuela Đorđević, III. OŠ–7a.

  1. razredi–dječaci

1…Ante Krešić, IV. OŠ–7c, 2…Tin Lacković, IV. OŠ–7c, 3…Tin Sljepčević, II. OŠ–7a.