Svi znamo da nije lijepo kada posuđenu knjigu vlasniku vratite uništenu, išaranu, podrapanih stranica ili raskupusanu.
Kako bi mališani već od najranije dobi usvojili poštovanje prema knjizi, brinu se zaposlenice Dječjeg odjela narodne knjižnice Petar Preradović. Zato kroz program kulture posudbe organiziraju dolaske vrtićaraca i osnovnoškolaca koji se potom na slikovit način upoznaju s radom knjižnice.
-Najvažnije je da djeca usvoje poštovanje prema knjizi i da je vrate onakvu kakvu su je posudili. Naravno, i na vrijeme kako bi se netko drugi mogao njome poslužiti–kazala je Branka, simpatična zaposlenica knjižnice, koju izrazito veseli kada u publici vrlo često prepozna mnoga lica mališana koji redovito s roditeljima posjećuju knjižnicu.
A upravo je puno njih prepoznala u masi vrtićaraca iz Dječjeg vrtića Bjelovar koji su ovih dana posjetili knjižnicu. Kroz smijeh i šaljive dosjetke, mališani su se imali prilike upoznati s knjižnicom, a za kraj su svojim “tetama u knjižnici” pripremili i otpjevali dvije pjesmice. Otpjevali bi oni i još 10 pjesmica samo da je bilo više vremena. (eš)




