UHVATILA GA POLICIJA ”Mrtav pijan” urinirao pred zgroženim promatračima na kolodvoru

Bjelovarska policija pozvana je jučer oko 13.30 sati na intervenciju na autobusni kolodvor na Trgu kralja Tomislava.

Zvali su ih radi 33–godišnjaka koji je urinirao na jednom od stajališta autobusa. Muškarac je mrtvo–hladno raskopčao hlače, na užas okupljeni izvadio spolovilo i bez srama počeo urinirati okolo.

Uriniranje na javnom mjestu je kvalificirano kao remećenje javnog reda i mira na osobito drzak način.

Kada su mu pristupili, policajci su odmah vidjeli da je muškarac pod vidnim utjecajem alkohola, a nakon što su ga legitimirali, navodno im je kazao kako se samo malo ”opustio”.

Premda se javni WC nalazi samo 30–ak metara dalje, muškarac se očito odlučio za nepopularnu varijantu javnog egzibicionizma.

Na koncu je zaradio prekršajnu prijavu, a kazne se kreću od 200 do 800 kuna. Opisani čin mogao bi se okarakterizirati i kao pokazivanje spolovila u javnosti za što je propisana kazna do 4000 kuna. (ika)