VIDEO/ Kubure i mažoretkinje za proslavu Dana Grada Grubišnog Polja

Kubure kao sjećanje na dan kad je oslobođeno Grubišno Polje i mažoretkinje kako bi se proslavio Dan grada i pokazao optimizam da dolaze bolja vremena. U Grubišnom Polju su uvjereni da grad neće izgubiti zamah koji su u zadnjih godinu dana donijele velike investicije.

U ovoj godini počela je realizacija jednog od najvećih strateških projekata – gradnja energane iz obnovljivih izvora energije snage 5 megavata. To je jedna od najvećih gospodarskih investicija u Hrvatskoj vrijedna 250 milijuna kuna. Izgrađena je još jedna energana 0,5 megavata za koju očekujemo da će uskoro biti puštena u rad. Nadamo se nastavku rada i završetka državnog projekta eksploatacije i skladištenja plina, investicije vrijedne 300 milijuna kuna. Odobren nam je projekt proizvodno-poduzetničkog inkubatora vrijedan 11,5 milijuna kuna koji će se također graditi europskim sredstvima, izgrađen je i pročistač otpadnih voda za što povukli maksimalnih sedam i pol milijuna kuna.Vratili smo status Centra za socijalnu skrb u naš grad, u provedbi smo više projekata na opskrbi vodom s Hrvatskim vodama- ističe gradonačelnik Zlatko Mađeruh, a da se EU fondovi maksimalno koriste potvrđuju i službene brojke.(dv)

 

Comments are closed.