Prepoznajući da se samo bliskom suradnjom državne i lokalne vlasti Bjelovarsko-bilogorskoj županiji može osigurati željeni brži razvoj i napredak, saborski zastupnik Miro Totgergeli organizirao je u Garešnici radni sastanak s gradonačelnicima i načelnicima općina s područja županije. Ideja je da ovakvi susreti postanu redoviti jer omogućuju i potiču snažnije povezivanje i intenzivniju suradnju državnih i lokalnih dužnosnika. Tema ovog prvog susreta bila je suradnja s Ministarstvom regionalnoga razvoja i fondova EU, a u ime kojeg je na sastanku sudjelovao i državni tajnik Velimir Žunac. Za uvod u temu zastupnik Totgergeli izvijestio je da se prije ovog susreta sastao i s ministricom Gabrijelom Žalac. Prema njegovim riječima ministrica je pokazala interes za probleme i potrebe ove županije. U nastavku se sudionicima obratio i državni tajnik Žunac upoznajući ih s mogućnostima i perspektivama koje općinama i gradovima nude brojni natječaji koje provodi ministarstvo. Tom prilikom posebno se osvrnuo na činjenicu da je za potrebe ove županije kroz Program održivog razvoja lokalne zajednice ove godine osigurano gotovo pet milijuna kuna, što je dvostruko više nego ranijih godina.
ZANIMLJIV SUSRET U GAREŠNICI Saborski zastupnik sazvao kolegij gradonačelnika i načelnika
- 11. ožujka 2017.

Povezane objave
Dok drugi skrolaju, oni čitaju: Bjelovar je nagradio
24. lipnja 2026.
VIDEO – Nezaboravni prizori iz Bjelovara: Terezijana traje,
24. lipnja 2026.
Ponos Bjelovara: Mario Blaha svojim je radom i
24. lipnja 2026.
FOTO – Branko Ognjenović dijelio kultnu pljeskavicu, građani
23. lipnja 2026.
Bjelovar slavi Dan grada uz posebnu gastronomsku poslasticu:
23. lipnja 2026.

Comments are closed.