BADMINTON: Bjelovarski badmintonaši okitili se medaljama u Osijeku

HR BADMINTON KUP ZA MLAĐE UZRASTE:

Iva Aušperger brončana u Osijeku, zlatna u paru s Nikom Sabolović

Ana Varivoda brončana u paru koprivničankom Tomejak

Mlade snage badminton kluba Bjelovar gostovale su u Osijeku gdje je održan prvi krug Hrvatskog kup natjecanja za uzraste 11. 13. 15. 17 i 19. godina. Svoj veliki napredak u ovom atraktivnom sportu bjelovarski badmintonaši pokazali su i u Osijeku gdje su postigli zapažene rezultate koji su nagrađeni medaljama.

Iva Aušperger, Nika Sabolović i Ana Varivoda

Iva Aušperger u singlu u kategoriji U13 okitila se brončanom medaljom, dok je Iva zajedno s Nikom Sabolović u paru osvojila zlatnu medalju. Brončanu medalju osvojila je i Ana Varivoda i to u paru s Larom Tomejak iz Koprivnice

Iva Aušperger, brončana medalja

U Osijeku je zapažena bila i Tia Rakovčan koja je u konkurenciji djevojčica U11 osvojila visoko peto mjesto, a u istoj konkurenciji kod dječaka petim mjestom pohvalio se i Noa Đuranec.

U konkurenciji do 15 godina Anja Aušperger osvojila je peto mjesto, a Marija Komljenović svoj nastup u Osijeku završila je kao deveta. Anja i Marija u paru osvojile su peto mjesto, dok je u konkurenciji dječaka U15 Mihovil Lovrović zauzeo 11. mjesto.

U najbrojnijoj konkurenciji U17 za badminton klub Bjelovar nastupili su: Tessa Komljenović, Sara Lončar, Vid Borota i Marko Horvat, Međutim, zbog velikog broja igrača na turniru nije se održalo razigravanje do završnice, tako da su mladi bjelovarski badmintonaši ostali bez medalja i bez zapaženih rezultata.

Saša Ćurčić, predsjednik badminton kluba Bjelovar, nakon turnira u Osijeku je kazao – I ovom prilikom osvojili smo medalje i to nas veseli, ali nam i govori kako napredujemo. Čestitam našim mladim igračima na postignutim rezultatima koji su dobra najava za naredne turnire koji su ispred nas – kazao je.